Om tre uker braker det løs Sesongoppkjøringen starter i Tønsberg

12 – 14. august samles store deler av håndball og dommereliten i Tønsberg for å kaste sesongen i gang.

Skrevet av NTH

For 48. gang arrangeres Skjærgårdslekene i Tønsberg. Turneringen har for de fleste av topplagene blitt benyttet som starten på en ny og hektisk sesong, de siste årene har også 18 årslagene deltatt.

Turneringen blir også generalprøven på Nøtterøys nye hjemmearena Nøtterøyhallen. Nøtterøyhallen vil i år erstatte Slagenhallen. Jenter og gutter 18 lagene åpner ballet fredag kl. 18.00 med to kamper i hver av hallene (ikke Semshallen) før seniorlagene braker sammen kl. 19:50.
Finalene går i Tønsberg Idrettshall på søndag og siste kamp starter kl. 17:15. Dette blir også en avskjed med Tønsberg Idrettshall som Nøtterøys lykkelige hjemmearena i forrige sesong.

For første gang i historien er Tønsberg representert med to eliteserielag i Skjærgårdslekene, Nøtterøy på herresiden og Flint på damesiden. For Nøtterøys supportere blir det også første mulighet for å se nykommerne i aksjon.

I 18 års klassen er Nøtterøy Tønsbergs håp på guttesiden, mens Flint og TT er regionens håp på jentesiden.

Hallene som benyttes er: 

  • Eikhallen
  • Hårkollhallen
  • Nøtterøyhallen 1
  • Nøtterøyhallen 2
  • Semshallen (benyttes ikke fredag)
  • Wilhelmsenhallen
  • Tønsberg Idrettshall

Turneringsreglement Skjærgårdslekene
Turneringsreglementet for rangering av lagene (beste, nestbeste, dårligst) gjøres slik:
1. Antall poeng i gruppespill
2. Målforskjell i gruppespillet
3. Flest scorede mål i gruppespillet
4. Loddtrekning Hvis 2 lag ser ut til å møte hverandre igjen i ”semifinalene” fra gruppespillet, så vil turneringsledelsen bytte bortelagene.

Ved poenglikhet i innledende runder i puljespill avgjøres rekkefølgen mellom lagene slik:
1. Poengforskjell i innbyrdes oppgjør
2. Målforskjell i innbyrdes oppgjør
3. Flest scorede mål i innbyrdes oppgjør
4. Total målforskjell i samtlige kamper i puljen
5. Flest scorede mål i samtlige kamper i puljen
6. Loddtrekning
6. Oppsettet for ”semifinaler” på søndagen avgjøres gjennom puljespillet og lagenes plassering på tabellen.

Finaler:

Ved uavgjort resultat etter ordinær tid spilles 2 x 5 minutter ekstraomganger.
Er resultatet fremdeles uavgjort, avgjøres kampen ved 7-meterskast etter NHF’s kampreglement

Plasseringskampene:

Ved uavgjort resultat etter ordinær tid avgjøres kampen ved 7-meterskast etter NHF’s kampreglement.
Spilletid i seniorklassene: 2 x 25 minutter med 5 minutter pause
Spilletid i J-18 og G-18: 2 x 20 minutter med 5 minutter pause

Gruppe:  Menn A
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Bietigheim  –  Haugaland 19:50 Wilhelmsenhallen
12:08 Nøtterøy M  –  Vålerenga 20:55 Wilhelmsenhallen
13:08 Haugaland  –  Nøtterøy M 13:50 Nøtterøyhallen 2
13:08 Vålerenga  –  Bietigheim 13:50 Nøtterøyhallen 1
13:08 Nøtterøy M  –  Bietigheim 16:55 Nøtterøyhallen 1
13:08 Vålerenga  –  Haugaland 16:55 Nøtterøyhallen 2
           
Gruppe:  Menn B
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 BSK-NIF  –  Bodø 19:50 Hårkollhallen
12:08 Stord  –  Runar 20:55 Hårkollhallen
13:08 Bodø  –  Stord 13:50 Tønsberghallen
13:08 Runar  –  BSK-NIF 13:50 Eikhallen
13:08 Runar  –  Bodø 16:55 Tønsberghallen
13:08 Stord  –  BSK-NIF 16:55 Eikhallen
           
Gruppe:  Menn C
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Drammen HK  –  Falk 19:50 Eikhallen
12:08 Oppsal  –  Herulf 20:55 Eikhallen
13:08 Falk  –  Oppsal 13:50 Hårkollhallen
13:08 Herulf  –  Drammen HK 13:50 Semshallen
13:08 Herulf  –  Falk 18:00 Wilhelmsenhallen
13:08 Oppsal  –  Drammen HK 18:00 Semshallen
           
Gruppe:  Kvinner A
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Tertnes  –  Nordstrand 19:50 Tønsberghallen
12:08 Flint  –  Sola 20:55 Tønsberghallen
13:08 Nordstrand  –  Flint 12:45 Nøtterøyhallen 2
13:08 Sola  –  Tertnes 12:45 Nøtterøyhallen 1
13:08 Sola  –  Nordstrand K 15:50 Nøtterøyhallen 1
13:08 Flint  –  Tertnes 15:50 Nøtterøyhallen 2
           
Gruppe:  Kvinner B
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Storhamar  –  Glassverket 19:50 Nøtterøyhallen 1
12:08 Vipers Kr:sand  –  Fredrikstad BK 20:55 Nøtterøyhallen 1
13:08 Glassverket  –  Vipers Kr:sand 12:45 Eikhallen
13:08 Fredrikstad BK  –  Storhamar 12:45 Tønsberghallen
13:08 Vipers Kr:sand  –  Storhamar 16:55 Wilhelmsenhallen
13:08 Fredrikstad BK  –  Glassverket 16:55 Hårkollhallen
           
Gruppe:  Kvinner C
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Stabæk  –  Gjøvik HK 19:50 Nøtterøyhallen 2
12:08 Utleira  –  Njård 20:55 Nøtterøyhallen 2
13:08 Gjøvik HK  –  Utleira 12:45 Semshallen
13:08 Njård  –  Stabæk 12:45 Wilhelmsenhallen
13:08 Utleira  –  Stabæk 15:50 Semshallen
13:08 Njård  –  Gjøvik HK 16:55 Semshallen
           
Gruppe:  Gutter 18 A
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Oppsal  –  Bækkelaget 18:00 Hårkollhallen
12:08 Haslum HK  –  Stord 18:55 Hårkollhallen
13:08 Stord  –  Oppsal 11:50 Tønsberghallen
13:08 Bækkelaget  –  Haslum HK 11:50 Eikhallen
13:08 Oppsal  –  Haslum HK 15:50 Tønsberghallen
13:08 Bækkelaget  –  Stord 15:50 Eikhallen
           
Gruppe:  Gutter 18 B
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Haslum IL  –  Kristiansand 18:00 Wilhelmsenhallen
12:08 Kolbotn  –  Nøtterøy  18:55 Wilhelmsenhallen
13:08 Kristiansand  –  Kolbotn 11:50 Nøtterøyhallen 1
13:08 Nøtterøy  –  Haslum IL 11:50 Nøtterøyhallen 2
13:08 Kristiansand  –  Nøtterøy 14:55 Nøtterøyhallen 1
13:08 Haslum IL  –  Kolbotn 14:55 Nøtterøyhallen 2
           
Gruppe:  Gutter 18 C
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 St Hallvard  –  Strindheim 18:00 Eikhallen
12:08 Flensburg  –  Sandefjord 18:55 Eikhallen
13:08 Sandefjord  –  St Hallvard 11:50 Wilhelmsenhallen
13:08 Strindheim  –  Flensburg 11:50 Hårkollhallen
13:08 Strindheim  –  Sandefjord 14:55 Wilhelmsenhallen
13:08 St Hallvard  –  Flensburg 14:55 Semshallen
           
Gruppe:  Jenter 18 A
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Sverresborg  –  Hønefoss 18:00 Tønsberghallen
12:08 Nordstrand  –  Åssiden 18:55 Tønsberghallen
13:08 Hønefoss  –  Nordstrand 11:50 Semshallen
13:08 Åssiden  –  Sverresborg 12:45 Hårkollhallen
13:08 Sverresborg  –  Nordstrand 15:50 Wilhelmsenhallen
13:08 Hønefoss  –  Åssiden 15:50 Hårkollhallen
           
Gruppe:  Jenter 18 B
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Flint  –  Njård 18:00 Nøtterøyhallen 1
12:08 Asker  –  Skogstrand 18:55 Nøtterøyhallen 1
13:08 Skogstrand  –  Flint 13:50 Wilhelmsenhallen
13:08 Njård  –  Asker 14:55 Hårkollhallen
13:08 Njård  –  Skogstrand 18:00 Hårkollhallen
13:08 Flint  –  Asker 18:00 Wilhelmsenhallen
           
Gruppe:  Jenter 18 C
Dato Hjemme   Borte Kl. Hall
12:08 Gjøvik  –  TT 18:00 Nøtterøyhallen 2
12:08 Stabæk  –  Randesund 18:55 Nøtterøyhallen 2
13:08 TT  –  Stabæk 14:55 Tønsberghallen
13:08 Randesund  –  Gjøvik 14:55 Eikhallen
13:08 Gjøvik  –  Stabæk 18:00 Eikhallen
13:08 TT  –  Randesund 18:00

Tønsberghallen

(Nøtterøy)